Kajor - 2012-06-22 00:06:50

W związku z pojawiającym się już nie raz pytaniem, wrzucam fotkę z opisem jak wymienić świece w silniku 1.6SR, bez użycia długiego, dwułamanego klucza do świec.

W tym celu trzeba zdjąć przednią część kolektora - wtedy mamy piękny dostęp do świeczek. Warto przy tej okazji zmienić także uszczelki kolektor-głowica (na zjdęciu widać ich odciski na głowicy; są 4szt. po ok. 10-15pln w ASO, lub dostępne w zamiennku - te niezbyt polecam).

Przed ściąganiem oczywiście odkręcamy osłony silnika (7 nakrętek 10mm pod zaślepkami) oraz wyciągamy bagnet oleju z osłoną.

Warto tez przygotować sobie jakieś szmatki (czyste!), żeby zabezpieczyć wloty - nie chcemy, żeby coś spadło nam do cylindra przez otwarty zawór, albo nawet na sam zawór, który będzie widać, po zdjęciu frontu kolektora). Przy okazji przecieramy kolektor i górne uszczelki z syfu i oleju.

http://img834.imageshack.us/img834/8110/wymianawiecakl.jpg

zaproszenia komunijne wzory treść zaproszenia na komunię zaproszenia na komunię ręcznie robione zaproszenia-na-komunie-dla-dziewczynki.eu Blow OFF Kantory Rzeszów implanty Szczecin Wszywki żakardowe metki odzieżowe