Golf 4 Klub Polska

Golf 4 Klub Polska

Ogłoszenie


#1 2015-05-21 21:37:43

Nicklewski

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Zarejestrowany: 2015-04-11
Posty: 6
Punktów :   
Silnik :: AGU
Moc [KM] :: 150
Rok :: 1999

Jakiego typu łączniki stabilizatora?

Witajcie,
mam pytanie jakiś czas temu tutaj założyłem temat odnośnie tłuczącego zawieszenia i ustaliśmy że to mogą być tuleje stabilizatora, postanowiłem że wymienię łączniki stabilizatora + tuleje gumowe i z tyłu tuleje na belce
Czy wg Was taki zestaw jest ok? Czy tuleje na belce mniej więcej odpowiadają łącznikom i tulejom gumowym czy raczej wahacze?
No ale ok na razie to zmienię.

Pytanie tylko takie czy ktoś wie w wersji GTI 1,8T z 99 roku Golf 4 jakiego typu łączniki są zamontowane? Czy możliwe jest żeby były plastikowe? Czy raczej całość metalowa? Bo nie wiem co wybrać, w sumie można zajrzeć ale to chyba standard?
Drugie pytanie czy można sprawdzić jaki rozmiar gum stabilizatora? bo są różne 21 mm, 23 mm bodajże itd..

I ostatnie pytanie czy rozchrzanione końcówki drążków mogą wpływać na komfort jazdy pt "tłuczące" zawieszenie? Bo mechanik coś wspominał że prawy może być do wymiany no ale czy aż tak końcówki drążków wpływają na zawieszenie?
Czy to raczej układ kierowniczy?
Zawsze myślałem że zawiecha to raczej wahacze, ich sworznie, tuleje, łączniki stabilizatora, tuleje tylnej belki, amory, sprężyny itd..

Może się mylę.
Dzięki za wskazówki.

Offline

 

#2 2015-05-22 18:08:45

 TataNka

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961065.gif

768002
Skąd: Chełm
Zarejestrowany: 2013-11-22
Posty: 1628
Punktów :   59 
Silnik :: 1.8 20V Benzyna - AGN
Moc [KM] :: 92KW/125KM
Rok :: 1999
Imię :: Mirek / Jastrząb / Piorun

Re: Jakiego typu łączniki stabilizatora?

Łączniki stabilizatora mogą być w obudowie plastikowej jak i metalowej, wybrać jakieś lepsze - choć nie ma sensu brnąć w samą górę ceny zważywszy na stan naszych dróg.
Gumy stabilizatora dobierzesz mierząc suwmiarką średnicę drążka koło gumy - to będzie "fi" gumy stabilizatora. Musisz zwrócić uwagę na sam profil zewnętrzny gumy bo może być płaski i z wypukleniem - poznasz to po obudowie gumy jak ma poprzeczny garb do drążka stabilizatora to guma z wypukleniem - jak Masz kasę warto pokusić się poliuretan.
Tak samo z łącznikami - nie wyrzucaj - kupić poliuretanowe wkładki wprasować i Masz nowe łączniki.
Końcówki drążków mogą bić/stukać - nosi Cię po szosie.

Ostatnio edytowany przez TataNka (2015-05-22 18:14:16)


Bez aplauzu za punkty! Cieszy mnie że pomogłem...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa ehotelsreviews Lodging Gabon Sonniges Jura Loft im Golf Paradies Hilzhofen Hotels Malaca