Golf 4 Klub Polska

Golf 4 Klub Polska

Ogłoszenie


#1 2015-11-15 09:09:54

chudzyn

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Zarejestrowany: 2014-06-02
Posty: 26
Punktów :   

samoczynne opuszczanie szyb

witam serdecznie jestem posiadaczem golf 4, mam problem z drzwiami od strony kierowcy. W czym tkwi problem:
- nie działa bzyczek informujący po otwarciu drzwi ze nie zgasilem swiatel pozycyjnych
- po otwarciu drzwi nie zapala się lampka wewnetrzna w aucie ( napewno jest dobrze ustawiona)
- przy otwarciu drzwi nie wyswietla sie na zegarach ze mam drzwi otwarte ( a np jak otworze klape to mi sie wyswietla)
- przy otwarciu drzwi z klucza czasem opusczaja sie samoczynnie szyby
- kiedys jesli zostawilem opuszczone szyby to gdy zamknalem auto szyby autoamtycznie sie domykaly teraz to rowniez nie dziala

Wymieniłem zamek wszystko wróciło do normy poza szybami. Po otwarciu drzwi z klucza szyby opuszczają sie za każdym razem.Co jest grane

Offline

 

#2 2015-11-15 10:50:53

 puly169

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422960990.gif

Skąd: Podkarpacie / Brzozów
Zarejestrowany: 2013-07-17
Posty: 1020
Punktów :   
Silnik :: 1.6 SR AKL
Moc [KM] :: 101
Rok :: 1997
Imię :: Mariusz

Re: samoczynne opuszczanie szyb

Pierwsze 3 punkty to problem mikrostyku w zamku który jest odpowiedzialny za drzwi kiedy są otwarte a kiedy nie . Wymieniłeś cały zamek więc masz spokój , a co do zamykania i opuszczania szyb to musisz przytrzymać kluczyk w zamku max w prawo lub w lewo przez około 3 sekundy i wtedy mają reagować. przy zwykłym otwieraniu lub zamykaniu drzwi nie mają prawa się ruszyć myślę że może moduł komfortu świruje. Podpiąć by ci auto pod kompa i sprawdzić czy masz jakieś błędy itp. Ja miałem w wcześniejszym moim golfie też taki problem tylko że z pilota mi świrowało i problem miałem właśnie z modułem komfortu, także najpierw moim zdaniem podepnij kompa pod auto i zobacz co jest grane.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi.
DKR "Czorny" 1.6 SR

Offline

 

#3 2016-01-27 17:18:31

Marcinusik

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2015-12-09
Posty: 92
Punktów :   
Silnik :: 1.9 TDI AXR
Moc [KM] :: 101
Rok :: 2004
Imię :: Marcin

Re: samoczynne opuszczanie szyb

Podłączę się.
Dziś podjechałem do domu. Zamknąłem samochód z pilota i jak wyszedłem po godzinie to okazało się że auto stoi z wszystkimi szybami otwartymi    Dobrze że deszcz albo śnieg nie padał....
Sytuacja jest taka że cały czas auto próbuje otworzyć drzwi, jak odpalę silnik to centralny co chwila otwiera kołki. Jak są kluczyki w stacyjce to tylko to ale jak wyjmę kluczyki to po 3 sekundach wszystkie szyby w dół i co chwila słychać że centralny daje kołki do góry. jeśli zamknę czy to z kluczyka czy z pilota to po chwili kołki do góry. Żeby zamknąć szyby muszę wsiąść, włożyć kluczyk do stacyjki i zamknąć szyby. Już myślałem że będę spał w aucie(mieszkam w bloku, nie mam garażu).
Jeśli chodzi o mikrostyki to w prawych przednich drzwiach nie działa od zakupu (19.11.2015) Po otwarciu drzwi nie pali się światło, światełko w drzwiach i nie działa brzęczyk oraz na Fis nie pokazuje że są otwarte drzwi. Ale to raczej nie to bo ten problem pojawił się dopiero dziś. Reszta drzwi działa prawidłowo.

Podjechałem do mechanika, pogrzebał tam za bezpiecznikami i odpiął coś od modułu komfortu (chociaż do końca nie wiem co odpiął). Teraz nie działa światło wewnątrz auta, w podsufitce, w drzwiach i brzęczyk oraz otwieranie klapy z pilota (mam zepsuty zamek więc w ogóle nie mogę jej otworzyć ) Ale problem z szybami ustał i pilotem można normalnie drzwi otworzyć i zamknąć. Tylko klapa nie działa. Działa też domykanie i otwieranie szyb z kluczyka(z pilota nigdy nie działało)

Dziś mógł mi pomóc tylko tyle bo miał rozgrzebany rozrząd klienta i mam do niego podjechać w piątek. Powiedział że może jakieś zwarcie w którejś lampce. A może moduł komfortu padł?

Jakieś pomysły?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Ferienwohnung House Kellerhof for 6 persons, roof.