Golf 4 Klub Polska

Golf 4 Klub Polska

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie


#1 2018-06-04 22:13:52

 Alt

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Skąd: Chrzanów
Zarejestrowany: 2014-12-26
Posty: 14
Punktów :   
Silnik :: 1.4 16V
Moc [KM] :: 75
Rok :: 2001

Zachciało się wymiany świec/ kabli... co sie dzieje ?

Witam. Posiadam golfa 1.4 16V. Chciałem go troche odświeżyć tzn wymiana świec / kabli oraz termostatu (całosc razem z obudową ) bo zauważyłem drobny wyciek. Wczesniej problemu nie było, natomiast po wymianie tych rzeczy nagle ( różnie ) nawet na ciepłym / zimnym silniku pracuje nierówno przez jakąś chwile - pozniej wraca do normy. Czasem stojąc na światłach problem wraca i ustepuje po dłuższej chwili. Nie gaśnie żaden gar ( zupełnie inna praca przy chociażby jednym odłączonym ). Tak jak by go cos dusiło. Stawiałem ze moze byc cewka na wykonczeniu - kupiłem, wymieniłem i niestety dalej problem sie pojawia. Moze ktoś spotkał sie z czyms podobnym ? albo ma jakieś przypuszczenia ? Przed wymiana tych elementów nie było problemu. Olej / filtry tak samo wymienione.  Kable NKG, świece tak samo

Dodam jeszcze ze podczas wymiany obudowy termostatu konieczny był demontaż kolektora ssącego itp. Przy okazji wyczyściłem przepustnice.

Ostatnio edytowany przez Alt (2018-06-04 22:30:42)

Offline

 

#2 2018-06-07 11:01:27

 gts2

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Zarejestrowany: 2015-09-27
Posty: 35
Punktów :   
Silnik :: 1.6 SR
Moc [KM] :: 100
Rok :: 1998

Re: Zachciało się wymiany świec/ kabli... co sie dzieje ?

Witam,
Sprawdziłeś dokładnie dolot po wyczyszczeniu przepustnicy , czasami pojawia się nieszczelność (może też mieć małą dziurę , która pojawiła się podczas demontażu/montażu - z czasem guma parcieje) ? Kolejne pytanie to jak czyściłeś przepustnicę , ruszałeś w środku klapkę , jeśli tak mogłeś ją uszkodzić ?
Ogólnie z tego co czytałem na forum to problem jest też czasami w świecach NKG , jeśli masz klucze warto zmienić na stare i sprawdzić , czy pomogło , oczywiście jeśli ich nie wyrzuciłeś ?
Zanim jednak zmienisz świece to zamontuj stare kable jeśli masz , jeśli dalej tak samo to bierz się za świece , wymieniaj pojedynczo na stare elementy , aż nie trafisz , bo skoro na starych było ok to problem tkwi pewnie w nowych elementach , jeśli z dolotem i przepustnicą jest wszystko ok.
Daj znać jak znajdziesz w czym jest problem ?

Offline

 

#3 2018-06-07 23:12:48

 Alt

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Skąd: Chrzanów
Zarejestrowany: 2014-12-26
Posty: 14
Punktów :   
Silnik :: 1.4 16V
Moc [KM] :: 75
Rok :: 2001

Re: Zachciało się wymiany świec/ kabli... co sie dzieje ?

Jutro bede rozbierac wszystko to co zdemontowałem.
Przepustnice  - tak ruszalem ( otwieralem ) żeby dokładnie wyczyścić - pędzelek i benzynka. Gdyby byla przepustnica wydaje mi sie ze cały czas bylby ten problem, natomiast pojawia sie raz na jakis czas i to na postoju ( biegu jałowym podczas uruchomienia ). Sprawdze to dokładnie jeszcze raz. Wydaje mi sie ze ominąłem jedną rzecz podczas czyszczenia przepustnicy - są tam hm.. nie wiem jak to nazwać.. wypusty/ dziury ? 2 szt które ominąłem przy czyszczeniu.. ten cały brud mógł tam jeszcze bardziej wpaść. Skontroluje to przy demontażu.
Stare świece niestety wywaliłem zostawiłem kable - po wymianie kabli na stare w dalszym ciągu problem występował.
Czyli główne rzeczy ktorę bede chciał sprawdzić to :
- przepustnica ( wyczyszczenie tych kanalików co tam są ) bo wydaje mi sie że to ominąłem
- sprawdzenie uszczelek na dolocie bo wiem ze jedną wyciągałem
- no i te nieszczęsne świece - wczesniej były z bosha

Dam znać co wyjdzie


Dodam jeszcze, komputer nic nie wykazał, żadnego błędu

Ostatnio edytowany przez Alt (2018-06-07 23:21:56)

Offline

 

#4 2018-06-08 16:46:17

 gts2

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Zarejestrowany: 2015-09-27
Posty: 35
Punktów :   
Silnik :: 1.6 SR
Moc [KM] :: 100
Rok :: 1998

Re: Zachciało się wymiany świec/ kabli... co sie dzieje ?

Co do metody czyszczenia przepustnicy to chodzi mi o to czy pchałeś palcem/pędzlem tą klapkę w środku , jeśli otwierałeś ją za ten zewnętrzny element , gdzie jest mocowana linka gazu (chyba , że nie masz na linkę) to przepustnica nie powinna się uszkodzić. Piszesz , że nie doczyściłeś jej do końca to może mieć wpływ na pracę silnika. No i w sumie takie pytanie , czy robiłeś adaptację przepustnicy po jej czyszczeniu ? Po jej czyszczeniu zaleca się zrobienie adaptacji , jeśli jej nie zrobiłeś to po czasie sama się zaadaptuje , ale do tego czasu możesz mieć "większe" problemy z obrotami , a nawet jak zrobiłeś to przez pierwsze kilometry obroty potrafią podskoczyć (sam tak miałem) ale później problem ten szybko ustępuje.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hausteil-19-ID-032 SKI CONFORT 02