Golf 4 Klub Polska

Golf 4 Klub Polska

Ogłoszenie


#1 2017-01-19 18:53:10

Orafik

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Zarejestrowany: 2016-10-09
Posty: 10
Punktów :   

1,8t agu - słaby dół, słaba reakcja na gaz, potem lepiej

Witajcie,
panowie czy ktoś spotkał taki problem - nie wiem czy 1,9 tdi będzie miec podobnie ale..auto ma wirusa na ok 175 koni (zmiana mapy), jeździ i jeździło fajnie ale..kiedyś reakcja na gaz była ciut lepsza, mianowicie, to auto ma lekki luz na sprzęgle - pewnie dwumas i przy zmianie biegu typu II/ III lekko szarpnął, teraz tego nie ma bo...przy puszczaniu sprzęgła i dodawaniu gazu, tak jakby coś auto wstrzymywało, trzeba dać mu mocniej na gaz źeby poczuć "ciąg".  Od razu zaznaczę że ogólnie przepustnica pracuje dobrze, na postoju auto wkręca się na obroty natychmiast i nawet przy lekkim dodaniu gazu już obroty wzrastają a jak jedzie to nie ma tego przyspieszenia.
Chodzi o mniejsze naciśniecie na gaz, jak dam mu w palnik i ma 4 tys obrotów to leci jak głupi ale na "dole" jest taki osłabiony, nie wiem czemu..
To jest taki efekt jakby odpuszczał przy zmianie biegu samo sprzęgło a gazu wcale i wtedy hamuje silnikiem, tak jakby nie miał siły po prostu.

I teraz zastanawiam sie czy świeczki stare mogą takie coś powodować czy w całym zakresie by auto nie ciągnęło? Druga opcja to pompa paliwa, chociaż idzie płynnie na obrotach nic nie przerywa, no i trzecia to turbo ale nie tyle samo co np zawór tzw wastegate? co Wy na to?
Ja wiem że diagnostyki brakuje, logi itp. ale może ktoś spotkał się z takim problemem?

Offline

 

#2 2017-01-20 17:57:02

 TataNka

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961065.gif

768002
Skąd: Chełm
Zarejestrowany: 2013-11-22
Posty: 1628
Punktów :   59 
Silnik :: 1.8 20V Benzyna - AGN
Moc [KM] :: 92KW/125KM
Rok :: 1999
Imię :: Mirek / Jastrząb / Piorun

Re: 1,8t agu - słaby dół, słaba reakcja na gaz, potem lepiej

No właśnie diagnostyka i logi... i po problemie.


Bez aplauzu za punkty! Cieszy mnie że pomogłem...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hotels-world.pl Hotels Malaca