Golf 4 Klub Polska

Golf 4 Klub Polska

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie


#1 2019-06-02 21:05:33

qqrq

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Zarejestrowany: 2018-09-01
Posty: 1
Punktów :   

Sprzęgło czy skrzynia biegów ?

Witam,
Mam taki problem ze swoim Golfem IV.
Ostatnimi czasy mam problem ze wrzuceniem 1 i 2 biegu. Nic nie zgrzyta tylko jest uczucie jakby się coś blokowało o coś zahaczało. 3,4,5 ok. Wsteczny bieg coraz bardziej zgrzyta.
Dziwne jest to że jak auto jest zimne jak pada to biegi wchodzą gładko do momentu nagrzania się auta.
Wymieniane były zestawu naprawcze cięgien tych w komorze silnika.
Poziom oleju w skrzyni jest ok.
Jeden mechanik mówi mi że to skrzynia biegów się kończy inny że sprzęgło.
Co do sprzęgła to ciężko mi ocenić ponieważ jest nim na codzienne i albo się przyzwyczaiłem albo wg mnie jest ok. Nie jest twarde łapie na dole (oczywiście nie przy samej podłodze).
Czy ktoś spotkał się z podobnym problem ?
Nie wiem co mam robić sprzęgło czy skrzynia?
Jest to Golf 4 1.6 16v 2002r .silnik BCB 197600 przebiegu (pewne)
Skrzynia 5  biegów Ert.

Offline

 

#2 2021-05-14 02:00:48

 matej7

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961035.gif

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2015-05-16
Posty: 303
Punktów :   -3 
Silnik :: 1.6 SR [AKL]
Moc [KM] :: 101
Rok :: 1999

Re: Sprzęgło czy skrzynia biegów ?

Siemasz, mam 1.6 sr AKL kod silnika, jaka skrzynia to ci nie powiem bo nie wiem, ale też manual 5 biegów. Mam podobnie, też wymieniałem te plastikowe patyki, później cały wybierak, pomagało na chwile. Obecnie nic nie zgrzyta, biegi wchodzą jak wchodzą - przyzwyczaiłem się, ale czasami sam mam problem z wrzuceniem 1 lub wstecznego, muszę wysprzęglić i jeszcze raz wbijać bieg. Tyle kasy wsadziłem w auto że już nic z tym nie robie, a ogólnie słyszałem że jakieś skrzynie były do <pośladki> więc sugerowałbym jednak skrzynie niż sprzęgło. Przebieg ciut większy miałem kiedy pojawiły się problemy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe z wykopem oferowane BetónovĂŠ Ĺžumpy Gelnica Villa duplex moderne meublĂŠe Hotely Nizozemsko Grand Hotel Juba