Golf 4 Klub Polska

Golf 4 Klub Polska

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie


#1 2013-03-06 17:37:24

res01

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Zarejestrowany: 2013-03-06
Posty: 5
Punktów :   
Silnik :: 1.6 16v
Moc [KM] :: 101
Rok :: 2000
Imię :: Tomek

vw 1.6sr głupieje silnik

Witajcie.
mam problem z moją niebieską strzałą w sumie to nie jeden.
w aucie chyba popsuło się już wszystko co się popsuć mogło i już wszystko wymienione zostało co było do wymiany...tak przynajmniej myslałem do tej pory. okazuje się ze ten niebieski potwór dalej ma jakiś problem - być może do mnie i mojej dziewczyny, nie wiem. przechodząc do meritum sprawy..
auto zaczęło się dziwnie zachowywać.. tzn:

problem 1.

po odpaleniu chodzi równo jakby nowy silnik miał.. jak się nagrzeje to o dziwo też chodzi równiutko.. ale.. zeby nie było tak pięknie jedziemy sobie jedziem nie wazne czy miasto czy trasa.. w pewnym momencie auto idzie jakby na tempomacie.. sam sobie zaczyna przyspieszać.. dodam że to zjawisko pojawia sie na LPG najczęściej..(wyprzedzam pytanie i rady typu wymień świece - wymienione, przewody też są nowe) po wciśnięciu sprzęgła w takim przypadku obroty podskakują do ok 4tys i tak się utrzymują. pedał gazu zostawia wrażenie jakby był lekko wciśnięty (tak, tak linka od gazu też jest nowa). próbowałem go przerzucić na benzyne i dalej obroty utrzymują się na poziomie 4 tys. także to nie wina regulacji gazu raczej..jak tylko go zgaszę i odpalę to już ładnie obroty w okolicy 900 się trzymają i nie telepie nim ani nic z tych rzeczy. chodzi idealnie. ostatnio ktoś mi coś powiedział, że to przepustnica? czy aby napewno?

problem 2.

to też jest dziwne. od niedawna, bo wczesniej chodziło pięknie, zaóważyłem ze jak sie rozpędzam to na każdym biegu przy 2.8tys - 3.2tys obrotów auto zaczyna buczeć.. tzn jest takie buuuuu i jak przekroczy te 3.2tys to już jest ładnie. o co mu chodzi? skąd to buczenie może się brać?

problem 3.
żre olej.. fakt już ok 8 lat na gazie chodzi to mu to daruję. ostatnio zaóważam niewielki ubytek płynu chłodzącego (chłodnica jest nowa, nie regenerowana tylko nowa i nie ma plam pod autem). po otwarciu korka od oleju zobaczyłem niewielką ilość takiego żółto-białego nalotu. mam nadzieję że to nie uszczelka pod głowicą. wytarłem nalot i 2 dni jezdziłem nic takiego narazie nie naleciało. zobaczymy po tygodniu jak będzie korek wyglądał.

teraz proszę o pomoc kogokolwiek tutaj zgromadzonego. jeśli jest tu ktoś mądry z wrocławia i mógłby mnie podpiąć na waga bo uważa że te obroty to np wina czujnika jakiegos (temp.) to poproszę o kontakt. ostatnio jak byłem u pana Henia z 4c to stwierdził że na komputerze nie widać błędów. ale biorąc pod uwagę fakt iż miał problem z podłączeniem sie do tego to poszedłbym chętnie do Zbyszka z 6a który to miałby nieco większe doświadczenie od pana Henia i faktycznie sprawdził mi to.

Offline

 

#2 2013-03-07 04:31:17

 Ciosek

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961004.gif

8332233
Call me!
Skąd: TLW
Zarejestrowany: 2011-01-22
Posty: 569
Punktów :   
Silnik :: 1.6 SR AKL
Moc [KM] :: 101
Rok :: 1998

Re: vw 1.6sr głupieje silnik

Problem nr. 1

Należy primo wyczyścić przepustnicę i ją zaadaptować.
Później jeżeli mamy możliwość podpiąć pod VAGa (to bardzo pomaga).
Jechać do gazownika niech ustawi gaz. Wymieniałeś filtry od gazu? Może czas przeczyścić wtryski?

Problem nr. 2

Podnieś maskę niech ktoś Ci przegazuje na biegu jałowym o ile to występuje na biegu jałowym...
Jeżeli nie to maybe wydech?...

Problem nr. 3

http://www.golf4.pun.pl/viewtopic.php?id=4142

Dużo bierze tego oleju?

Odpal samochód sprawdz w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodniczego czy nie pokazują się bąbelki.

Jeżeli tak to uszczelka pod głowicą do wymiany ALE POCZYTAJ TEMAT KTÓRY CI DAŁEM


http://img.sadistic.pl/pics/28ee88901731.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
berlin-hotel BĂźsumer Reethus Apartment 3 3 Hotels Philippines