Golf 4 Klub Polska

Golf 4 Klub Polska

Ogłoszenie


#1 2015-03-12 20:26:43

psota123

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Zarejestrowany: 2014-11-05
Posty: 5
Punktów :   
Silnik :: 1.9 TDI
Moc [KM] :: 90
Rok :: 1998
Imię :: Michał

Hamulec i Zawieszenie Tył

Siema. Mam do wymiany tuleje na tylnej belce . Mianowice mam pytań kilka co do wymiany . Bardzo mnie interesuje i chciałbym sam pomajsterkować przy moim golfie no i zawsze zostanie coś w kieszeni . Czy zwykły amator jest wstanie podjąć się wymiany tej śmieszniej gumy na belce ? Dodam że nie mam kanału ani podnośnika robił bym to po prostu na kobyłkach . Co do wciskania jej na swoje miejsce czy przy użyciu młotka dało by radę wbić ją ? Czy muszę sobie zrobić jakąś własną prace która mi ją wciśnie ? Może już to ktoś robił w domowych warunkach . Co do hamulca mam problem i może też ktoś już miał podobny . Mianowicie zapala mi się kontrolka od abs tak po prostu czasem nie czasem tak jak jej pasuje po prostu . Usuwałem błąd na vagu i dalej to samo . Pokazało mi że jest to prawy przedni czujnik i teraz pytanie czy tylko go wymienić i sprawdzić całe kable czy nie dostają wilgoci bo czytałem że często padają czujniki w golfach Miałbym to gdzieś bo mi to nie przeszkadza zbytnio ale mam od tamtej pory twardy hamulec jak go wciskam i nie hamuje praktycznie . Dzieje się to od momentu tej kontrolki abs . Dodam że czasem słychać taki dziwny dźwięk przy hamowaniu i to właśnie z prawej strony. Czujnik ABS jest czysty jak i jego tarcza bo sprawdzałem bo czasem niby jest na nim jakaś rdza albo opiłki metalu ale to nie to to chyba wszystko chciałbym żeby ktoś się wypowiedział bo wiem że tu znajdę odpowiedzi mogli byście mi podać od razu co mogę wymienić przy okazji biorąc się za tą gumę jakich ewentualnie nietypowych kluczy mogę się spodziewać no i jakiś niespodzianek oczywiście . Bardzo dużo sobie krzyczą mechanicy za wymianę a mogę sobie to sam zrobić dodam że mi się nie śpieszy i auto może postać kilka dni Jakie gumy jeszcze najlepiej zamówić w sensie firmy i czy opłaca się brać razem z nowymi śrubami bo wiem że takie można kupić zestawy za 150 zł już firmy FEBI czy jakoś tak I jakiej firmy czujnik ABS kupić jak są oczywiście bo się nie znam Z góry WIELKIE DZIĘKI

Jest to golf z 98r jeśli jest to ważne w jakiś sposób i 1.9 tdi

Ostatnio edytowany przez psota123 (2015-03-12 20:27:56)

Offline

 

#2 2015-03-12 22:18:21

 Xaime91

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961065.gif

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2013-09-09
Posty: 1878
Punktów :   54 
Silnik :: 1.9 TDI ALH
Moc [KM] :: 90
Rok :: 1999/2000
Imię :: Jakub

Re: Hamulec i Zawieszenie Tył

tak sie sklada ze podjalem sie samodzielnie wymiany tulei na tylnej belce. sprawa nie jest taka latwa jak nie masz dobrego sciagacza ktory ci wciagnie nowa tuleje. rozwalic stara zeby rozpilowac ja wybic tez nie jest hop siup... polecialo mi pare "kur...czakow" i "hu...steczek" ja tez stawialem auto na klockach drewnianych. kola w dol, belke odkrecilem, reczny odpiolem ale przewodów hamulcowych nie ruszalem bo nie chcialem ruszac odpowietrznikow bo to sie zle czesto konczy.

dobra dluuuga sruba fi10 z porzadnym twardym gwintem zestaw dobrych grubych podkładek i "prase" masz gotowa tylko cierpliwosci i wytrwalosci


1.9 TDI - 90 KM - ALH POWER !!
"KAŻDY CHŁOPOK Z POLSKIEJ WSI JEŹDZI GOLFEM W TDI"
JEŚLI W JAKIKOLWIEK SPOSÓB POMOGŁEM DAJ >>> +

Offline

 

#3 2015-04-03 13:06:49

psota123

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Zarejestrowany: 2014-11-05
Posty: 5
Punktów :   
Silnik :: 1.9 TDI
Moc [KM] :: 90
Rok :: 1998
Imię :: Michał

Re: Hamulec i Zawieszenie Tył

Jest to trudne dosyć przy ściąganiu belki postanowiłem wymienić rurki hamulcowe i płyn klocki i tarcza jak i amortyzator dają rady więc za to się nie biorę Strasznie Ciężko wchodzą te tuleje w belkę ale myślę że góra 2 dni i auto z powrotem będzie stało na kołach

Offline

 

#4 2015-04-06 10:22:14

 TataNka

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961065.gif

768002
Skąd: Chełm
Zarejestrowany: 2013-11-22
Posty: 1628
Punktów :   59 
Silnik :: 1.8 20V Benzyna - AGN
Moc [KM] :: 92KW/125KM
Rok :: 1999
Imię :: Mirek / Jastrząb / Piorun

Re: Hamulec i Zawieszenie Tył

Jak Ci się nie śpieszy, rób to sam na luzie i spokojnie.
Info w necie odnośnie tematu jest do bólu, mechanik chce/robi to na czas, bo kasa leci a czasu szkoda dlatego takie ceny.
A skoro planujesz full wypas wymiany, więc jeśli Masz chęci, pojęcie techniczne, zacięcie... bez kłopotu zrobisz to sam.
Jak Masz zasobny portfel warto zainteresować się poliuretanem.
Tuleje posmarować smarem miedzianym - gładko wejdą.

Ostatnio edytowany przez TataNka (2015-04-06 10:23:30)


Bez aplauzu za punkty! Cieszy mnie że pomogłem...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Największy Wybór w Kraju Hrubieszów Szamba betonowe Zamość i okolice przegrywanie kaset vhs łódz