Golf 4 Klub Polska

Golf 4 Klub Polska

Ogłoszenie


#1 2011-12-03 16:19:02

 nitekk

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2011-12-03
Posty: 7
Punktów :   
Silnik :: 1.9 TDI
Moc [KM] :: 110
Rok :: 2002

Dziwne szarpanie, gwałtowne odcięcie mocy?

Witam.
Mam problem dość irytujący. Mianowicie: autko poszarpuje, najgorzej sie to odczuwa przy malych predkosciach, a zwlaszcza na 2 biegu, gdy rozpedzajac się, zdejmę noge z gazu od razu zaczyna szarpac, spadek mocy tez gwaltownie da sie odczuc, czuc jakbym hamował jednoczesnie spuszczajac noge z gazu. nawet jak na 5 jadac to 90km/h zdejme noge z gazu to wystepuje ten sam efekt, choć wtedy nie w takim stopniu. Najgorzej, jak mówie jest na drugim biegu. Myślałem i szperałem w internecie o co może w tym chodzić i nikt raczej podobnych objawów nie miał. Jestem skłonny połączyć ten problem z drugim, który nie daje mi spokoju, gdyż wczesniej- przed wejscem w posiadanie benzynowego golfika, miałem diesla, który byl moim pierwszym autem. I wsiadajac w golfa z pedalem gazu nie mialem jakichs dziwnych obiekcji co do jego dzialania, ale ktoregos razu ojciec sie nim przejechal i mowi, ze cos jest z pedalem gazu. Jak dla mnie bylo to normalnie, ze od 1000obr/min do 2000obr/min auto muli, ale jak sie dowiedzialem tak byc nie powinno w benzynie. Ostatnio z ciekawosci sprobowalem na szybko wcisnac pedal gazu do konca i puscic noge, wtedy zauwazylem ze przy takim zabiegu obroty skoczyly do gory o 200. Na domiar zlego obilo mi sie ouszy, ze w golfach jest czujnik gazu, a nie linka, ktorej sie spodziewalem w takim, nie oszukujac sie, wiekowym, bo 10 letnim aucie( zaraz 11).

Moja limuzyna to Golf IV 3-drzwiowy z 2000r. 1,6 16v, o wersji niewiele wiem, ale na progach ma listy z napisem "Edition" - coś tajemniczego. Wersja smieszna, bo pomimo elektrycznego szyberdachu mam "korbotronik" w szybach

Offline

 

#2 2011-12-03 16:37:28

 Sąsiad

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-06-17
Posty: 123
Punktów :   
Silnik :: 1600 FSI
Moc [KM] :: 110
Rok :: 2002 Highline 3dr.

Re: Dziwne szarpanie, gwałtowne odcięcie mocy?

Cewki zapłonowe ? Ew. świece ?
Cewki jednak są częstym problemem w benzynie.

Offline

 

#3 2011-12-03 18:05:54

 nitekk

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2011-12-03
Posty: 7
Punktów :   
Silnik :: 1.9 TDI
Moc [KM] :: 110
Rok :: 2002

Re: Dziwne szarpanie, gwałtowne odcięcie mocy?

czyli to nie ma zwiazku z pedalem gazu i moca, ktorej golfik nabiera jak diesel, mam wrazenie ze moze jest tam gdzies turbina, bo az dziwne, ze benzyna do 2000obr w ogole kopa nie ma. to mnie boli. w razie potrzeby - wiadomo, istnieje cos takiego jak redukcja biegow, ale to nie o to chodzi, bo posiadam benzyne, ktore zachowuje sie jak diesel niemalże, jesli nie calkowicie.
musze zamowic te swiece i je wymienie, bo od kupna nie byly wymieniane, a drogie nie sa patrzylem NGK Bkur6et v-line 24, ale widzialem tez v-line 27 i nie wiem tak na prawde czym sie roznia, jesli sa udoskonalone wzgledem v-line 24 to nie wiem, czy moze w te 27ki nie zainwestowac a cena taka sama

Offline

 

#4 2011-12-03 18:41:17

 Sąsiad

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-06-17
Posty: 123
Punktów :   
Silnik :: 1600 FSI
Moc [KM] :: 110
Rok :: 2002 Highline 3dr.

Re: Dziwne szarpanie, gwałtowne odcięcie mocy?

nitekk napisał:

czyli to nie ma zwiazku z pedalem gazu i moca, ktorej golfik nabiera jak diesel, mam wrazenie ze moze jest tam gdzies turbina, bo az dziwne, ze benzyna do 2000obr w ogole kopa nie ma. to mnie boli. w razie potrzeby - wiadomo, istnieje cos takiego jak redukcja biegow, ale to nie o to chodzi, bo posiadam benzyne, ktore zachowuje sie jak diesel niemalże, jesli nie calkowicie.
musze zamowic te swiece i je wymienie, bo od kupna nie byly wymieniane, a drogie nie sa patrzylem NGK Bkur6et v-line 24, ale widzialem tez v-line 27 i nie wiem tak na prawde czym sie roznia, jesli sa udoskonalone wzgledem v-line 24 to nie wiem, czy moze w te 27ki nie zainwestowac a cena taka sama

yyy... no w silniku 1600 cm 16V nie masz turbiny to po pierwsze Ale to pewnie wiesz
A po drugie to Twoja przesiadka z diesla na benzynę i to w dodatku 16 zaworową może powodować, że masz wrażenie, że auto nie jedzie. W benzyniakach 16-to zaworowych tak już jest, że silnik ciągnie od wyższych wartości (jakby właśnie się jakaś turbina włączała). 
Nie ciągnie od dołu jak 8mio zaworówki czy diesle.

Odnośnie tego szarpania, to jednak na cewki bym stawiał a nie świece. Mój kolega, który był wcześniej właścicielem mojego Golfa przez 2 lata, miał podobne objawy przy uszkodzonej cewce.
Szarpanie, czasami palił silnik na 3 garki... 
Zanim kupisz świece podjedź do kogoś kto się kuma na VW to temat obczai.

ps. ja jak się przesiadłem z diesla z turbiną na silnik benzynowy 16V Hondy (które lubię wysokie obroty) to miałem wrażenie, że wogóle auto jest słabsze pomimo wyższej mocy. Ale pomiary pokazały wręcz odwrotnie.
Diesel ciągnie od dołu pięknie, bez gazu możesz ruszyć. 16V benzyna prawie zawsze Ci będzie szarpać przy ruszaniu bez gazu, a nawet może zgasnąć.
Np. w Hondzie budzi się do życia powyżej 4500 obr./min. więc nie wymagaj, aby Twoj Mk4 od 2000obr./min cisnął jak szalony. Taka specyfika 16 zaworowych silników.

Ostatnio edytowany przez Sąsiad (2011-12-03 18:45:36)

Offline

 

#5 2011-12-04 14:21:24

 nitekk

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2011-12-03
Posty: 7
Punktów :   
Silnik :: 1.9 TDI
Moc [KM] :: 110
Rok :: 2002

Re: Dziwne szarpanie, gwałtowne odcięcie mocy?

Honda i jej v-tec mi sie marzy, ale to jeszcze troche czasu potrwa zanim bede chodzil z kluczykiem w kieszeni z innym znaczkiem, niz WV. Poki co ciesze sie z golfa.
dzieki za rady, podjade jutro do mechanika i zobaczymy co wymysli, zawsze sprawniej to bedzie sie dzialo, jesli wiadomo gdzie szukac.
dzieki wielkie ludziska!
p.s. zdam raport po naprawach, jak to bedzie wygladalo

Offline

 

#6 2011-12-05 21:33:55

 Sąsiad

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-06-17
Posty: 123
Punktów :   
Silnik :: 1600 FSI
Moc [KM] :: 110
Rok :: 2002 Highline 3dr.

Re: Dziwne szarpanie, gwałtowne odcięcie mocy?

nitekk napisał:

Honda i jej v-tec mi sie marzy, ale to jeszcze troche czasu potrwa zanim bede chodzil z kluczykiem w kieszeni z innym znaczkiem, niz WV. Poki co ciesze sie z golfa.
dzieki za rady, podjade jutro do mechanika i zobaczymy co wymysli, zawsze sprawniej to bedzie sie dzialo, jesli wiadomo gdzie szukac.
dzieki wielkie ludziska!
p.s. zdam raport po naprawach, jak to bedzie wygladalo

A ja się właśnie z Hondy przesiadłem. Nie odpowiadał mi jej wybitnie wysokoobrotowy styl (pewnie już za stary jestem   ) i to, że jest słabo wyciszona (seryjnie Hondy przynajmniej Civic rzadko kiedy miały np. wygłuszenie ściany grodziowej silnika).
Co więcej, kolega ma "UFO" z Vtec 1800cm Type S i .... i no nie leży mi to auto. Wole Golfa. Choć to mój pierwszy VW

Ostatnio edytowany przez Sąsiad (2011-12-05 21:34:53)

Offline

 

#7 2011-12-06 12:14:36

 rafik1967

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Skąd: ŁÓDZ
Zarejestrowany: 2011-11-30
Posty: 160
Punktów :   
Silnik :: 3,2
Moc [KM] :: 200+
Rok :: 2003
Imię :: Rafał
WWW

Re: Dziwne szarpanie, gwałtowne odcięcie mocy?

A ja wczesniej miałem honde EP3 typeR i sprzedałem .Kupiłem Golfika r32 i jestem zachwycony elastycznością.Ale nie o to w tym temacie chodzi wydaje mi sie ,ze masz problem ze sterowaniem silnika a wtryski nie masz pozapychane .Rozwiązaniem twojego problemu bedzie podłączenie auta pod kompa.POZDRAWIAM

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Górowo Iławeckie BetónovĂŠ Ĺžumpy Gelnica przegrywanie kaset vhs łódz Lodging Oman