Golf 4 Klub Polska

Golf 4 Klub Polska

Ogłoszenie


#1 2015-08-03 10:32:01

Hydyne

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Zarejestrowany: 2014-01-09
Posty: 50
Punktów :   
Silnik :: 1.6 SR
Moc [KM] :: 101
Rok :: 2000
Imię :: Mateusz

Ile jest wart 1.6 SR 2000r. 3D

Przebieg 210tys.
LPG założone przy około 150tys, wtryski hana, butla 45l
W lipcu tego roku kupione nowe opony FULDA ecocontrol 205/55 R16 na aluminiowych felgach
W lipcu tego roku założone nowe tarcze i klocki ATE, z przodu powerdisc, klocki standardowe
Amortyzatory bilstein, nie wiem jaki model dokładnie
Ma problem z falującymi obrotami na ciepłym.
Skrzynia lekko wydłużona, przy 3000obr/min ma ponad 110km/h. W standardzie jest około 100
Auto zadbane, miernik lakieru pokazuje, że tylko z prawej strony przy tylnym nadkolu coś było lakierowane kiedyś.

Elektryczne szyby, lusterka, zmieniarka na 6CD w bagażniku
Klimatyzacja manualna, sprawna

Offline

 

#2 2015-08-11 07:19:34

 matej7

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961035.gif

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2015-05-16
Posty: 303
Punktów :   -3 
Silnik :: 1.6 SR [AKL]
Moc [KM] :: 101
Rok :: 1999

Re: Ile jest wart 1.6 SR 2000r. 3D

od wielu rzeczy jest zależne to ile samochód jest wart
jeśli kupujesz to jest wart tyle ile za niego dasz;)

przebieg wydaje sie być normalny,według moich obliczeń LPG założone około 4-5lat temu (nie wiem jak to tam działa ale chyba coś trzeba byłoby niebawem przy tym zrobić)
no ale sama instalacja jest +,dużym jeśli jest sprawna;)
mówisz o nowych oponach,ale wspominasz też że są na alusach,czy felgi też są nowe?
nowe klocki i tarcze,przód i tył?
amortyzatory możesz sobie darować jeśli są specyficzne (twarde/miękkie bo każdy lubi co innego,a jeśli są standardowe ale dobrej firmy to oczywiście +,ale zawsze można je sprzedać i kupić inne,tańsze)
co do falujących obrotów to już do mechanika z tym co to mogłoby być i ile kosztować
wydłużona przekładnia...kwestia gustu,tylko też zasadnicze pytanie,po co ktoś to robił,pewnie żeby osiągać większe prędkości,a co za tym idzie ktoś może pomyśleć że samochód mógł być jeżdżony na wyższych obrotach;) boje sie powiedzieć katowane 1.6l 101KM;)
auto zadbane,jeśli jest czyste w środku,niepoprzecierane,nie po przypalane i nie popękane i czymś pachnie to możesz powiedzieć że jest zadbane faktycznie
co do badania grubości powłoki lakieru...nie zapominajmy że to 15letnie auto,coś gdzieś mogło sie zdarzyć,najważniejsze to dach,słupki,progi,szyby,no i ogólnie podwozie - rusztowanie samochodu
elektryczne szyby i lusterka to standard,szkoda że klima manualna,no ale jest,więc dobrze
sam jak szukałem samochodu dla siebie to przede wszystkim szukałem z przynajmniej 4poduszkami,ele.szybami (przynajmniej dwoma),lusterkami i klimatyzacją,jeśli chodzi o wyposażenie,teraz zapłacisz troche więcej za taki samochód,ale później łatwiej będzie ci go sprzedać niż takiego z korbkami i bez klimy

ja miałem 10k na samochód,razem z naprawami i doprowadzeniem go do stanu używalności przeze mnie,a na to wydaje mi sie że trzeba liczyć minimum 2k,lepiej niech zostanie niż ma braknąć,kupisz auto i będzie stało bo nie będziesz miał za co go naprawić
więc przy 10k ja szukałem samochodu w przedziale 6,5-8,5k (niektóre ceny można zbić nawet o 1k w ciągu 10-15min.rozmowy)

ważne też żebyś obejrzał jeszcze 2-3takie auta i porównał,lepiej pojeździć autobusem miesiąc dłużej niż sie wjebać w jakieś gówno

Offline

 

#3 2015-08-11 09:16:10

Hydyne

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Zarejestrowany: 2014-01-09
Posty: 50
Punktów :   
Silnik :: 1.6 SR
Moc [KM] :: 101
Rok :: 2000
Imię :: Mateusz

Re: Ile jest wart 1.6 SR 2000r. 3D

Zapomniałem dodać, to jest moje auto i jestem ciekaw ile bym za nie wziął.
Tarcze i klocki nowe przód i tył.
Opony nowe, felgi stare.
Mam go od stycznia 2014, miał 170tys. Zrobiłem nim 40tys, przez 1,5 roku, to chyba sporo.
LPG było założone w roku 2013.
Przy kupnie dziwiło mnie trochę, że gość sprzedaje je po trochę więcej niż pół roku od założenia LPG. Jak się okazało kilka miesięcy później miał ukrytą wadę. Puściły mu nity w skrzyni i jeden z nich zrobił dziurę w skrzyni, która została prowizorycznie zaklejona. Nie dało się jej zobaczyć bez demontażu.
Podczas remontu tej skrzyni sam zasugerowałem wydłużenie przełożeń wyższych biegów, po prostu zbyt głośne było dla mnie przy około 110 km/h. Auto nie jest piłowane, na trasie zwykle 120km/h.
Dach, słupki, progi są ok.
Oprócz tego falowania auto nie wymaga wkładu.

Offline

 

#4 2015-08-11 17:13:20

 matej7

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961035.gif

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2015-05-16
Posty: 303
Punktów :   -3 
Silnik :: 1.6 SR [AKL]
Moc [KM] :: 101
Rok :: 1999

Re: Ile jest wart 1.6 SR 2000r. 3D

no to prosta sprawa,wrzucasz w portal aukcyjny/ogłoszeniowy vw golfa 4,2000rok ewentualnie +/- 1rok,przebieg od 190 do 230tys.km,liczbe drzwi ile ma twój samochód,i to co jest na wyposażeniu,oglądasz 2najtańsze i 2najdroższe,z 6 ze środka,dodajesz do siebie ich ceny i dzielisz na 10 wyjdzie ci średnia cena tego modelu,rocznika i wyposażenia,no i do tego dodajesz np.to że ma gaz czyli tak jak mówiłem z 1500zł napewno skoro to świeżo założona instalacja,hamulców już następny właściciel robić nie będzie musiał więc też dodaj to ile za nie zapłaciłeś,nowe opony,co do skrzyni chyba nic bym nie pisał w ewentualnym ogłoszeniu,chociaż z drugiej strony jeśli jest dobrze zrobiona...sam nie wiem,może ktoś inny sie jeszcze wypowie,ale podejrzewam że jak wpiszesz "wydłużona przekładnia" (czy coś podobnego) to obawiam sie że nie będzie to atut bo będzie wiadomo że ktoś coś przy tym grzebał,a jak grzebał to dlaczego;>

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hausteil-19-ID-032