Golf 4 Klub Polska
Witam mam pytanko odnośnie wyboru tarcz hamulcowych do golfa, a mianowicie w nie długim czasie będę musiał się zabrać za wymianę tarcz i klocków, w związku z tym mam dylemat co do rodzaju tarcz wiadomo zależy mi jak wszystkim na przystępnej cenie, dobrej skuteczności i dobrym wyglądzie samochodu. Z tego co do tej pory się dowiedziałem to standardowe tarcze wiadomo są tańsze od perforowanych, ale za to perforowane w połączeniu z sportowymi klockami są skuteczniejsze i lepiej się prezentują na samochodzie. Może ktoś z was wymieniał ze standardów na perforowane i mógłby się podzielić odczuciami i wrażeniami wizualnymi jaki i prowadzeniem auta. Interesowało by mnie również jaki zestaw polecacie na przednią i tylną oś.
Z góry wielkie dzięki za pomoc.
Offline
Mam podobne pytanie, nie będę zakładał nowego tematu: na wiosnę będę musiał wymienić na przedniej i tylnej osi tarcze, klocki, pewnie płyn hamulcowy przy okazji (ostatnio wymieniałem 1,5 roku temu) i dodatkowo dojdą mi pewnie 2 zaciski na tylnej osi bo obecne są w bardzo złym stanie (już miałem je czyszczone i naprawiane 2 razy).
Upatrzyłem na allegro komplet tył i przód firmy Bosch lub Brembo za około 500 zł. Pytanie, która firma będzie lepsza i czy w ogóle inwestować w wyższą półkę czy do standardowej jazdy (70% miasto i 30% trasa z przebiegiem około 12,5 tysięcy km rocznie) wystarczą jakieś mniej znane firmy? (jeżeli tak to jakie polecacie?).
Zaciski hamulcowe tylne regenerowane to kosz 150 pln sztuka też na allegro. Płyn hamulcowy około 50 pln.
Zastanawiam się jeszcze jaki może być koszt wymiany wszystkiego u mechanika? Mniej więcej ile muszę odłożyć?
Offline
Do standardowego wozidła obojętne czy tarcze będą perforowane czy też nie ( tutaj tylko zasobność portfela gra główną rolę ) więc nic nie stoi na przeszkodzie perforowanym ( tylko po co ??), zaś czy firmy B. czy B. tak samo. Akurat tych dwóch producentów można uznać za dobrych, godnych uwagi i polecenia. I takie bym wybrał. Zaś przy skromnym budżecie Mikoda, TRW, ATE... choć "skromny budżet" to umowny, bo różnice cenowe to jedno wyjście na balety, czy więc warto? Kupić raz i luzzzz.
Bardziej rozpatrywał bym się w temacie doboru tarcz i klocków. - Twarde tarcze, miękkie klocki. Nie odwrotnie i nie jednakowo.
Dlaczego ?? Twarde tarcze mniej się poddają klockom, a miękkie klocki tarcz tak nie zdzierają... Jaki tego konsensus ?? Ano taki że na jedne tarcze spokojnie wyjdzie wymiana 3 krotna klocków, no niech będzie że 2 krotna na przodzie ( dla "krzykliwych"), dla tyłu 3 krotna na beton.
Osobiście nie wiem jakie mam, auto mam 4 lata i heble były nowe od niemca. Działają, abs też więc jest git. Przód- rant w tarczy na 1 mm ( do zeszlifowania wiosną ). Tył - tarcze szare, metaliczne, rant ledwo pazurem zaczepić.
Offline
W końcu nadszedł ten czas i muszę wymienić tarcze + klocki, przeglądając allegro zrobiłem małe rozeznanie:
KRAFT - 320 pln komplet
DELPHI - 350 pln komplet
BOSCH - 400 pln komplet
BREMBO - 430 pln komplet
TEXTAR - 520 pln komplet
Zastanawiam się, które wybrać. Na tył muszę kupić też nowe zaciski (stare są całe skorodowane) więc każda złotówka się przyda. Zastanawiam się nad Boschem, ewentualnie duża będzie różnica w jakości między np. firmą Kraft? A może jakaś zupełnie inna firma? Jeszcze moje pytanie czy na allegro sprzedają podróbki? Na ile Bosch będzie oryginalnym Boschem? Opinie sprzedawca ma same pozytywne.
Offline
dołączam sie do dyskusji bo moje tarcze również wymagaja wymiany
Offline
Mam u siebie zestaw ATE Power Disk z przodu i z tyłu. Do tego klocki hamulcowe ATE dedykowane do tych tarcz. Nie jest to wyczyn ani sport ale zestaw bardziej wydajny od standardowego.
Mają dużo zalet: lepsze hamowanie, trudniej zwichrować, trudniej rdzewieją, klocki nie zapiekają się ani nie spiekają. Nacięcia na tarczy równomiernie "ścinają" klocek przez co hamuje na całej tarczy (nie ma efektu wąskiej stróżki wypolerowanego metalu kiedy przy starym zestawie tylko mały kawałek klocka faktycznie styka się z tarczą).
Cena tarcz troszkę droższa niż zwykłe (ale bez przesady) no i klocki trzeba częściej wymieniać (może kilkanaście tys. km wcześniej). Felgi też trzeba częściej myć. Podsumowując chyba warto, bo lepiej hamują (każdy metr się liczy). Wygląd to kwestia gustu.
Offline