Golf 4 Klub Polska

Golf 4 Klub Polska

Ogłoszenie


#1 2023-04-01 22:51:12

warsin97

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Zarejestrowany: 2023-04-01
Posty: 1
Punktów :   

Golf 4 1.6sr gasnie podczas jazdy

Witam wszystkich. Jestem tu nowy. Mój golf 4 1.6sr czysta benzyna 99r ostatnio ma dziwne bicia. Potrafi zgasnąć podczas jazdy, jak i nie chcieć odpalić po zgaszeniu silnika po krótkiej trasie. Co prawda, zdarza się to rzadko, aczkolwiek jest to dość stresujące jeśli gasnie na rondzie lub skrzyżowaniu. Zauważyłem że przy odpalaniu zapłonu, jeśli wśród kontrolek nie wyświetli się EPC oraz check engine, wiem że silnik nie odpali, lecz jeśli wyskoczą razem z resztą, odpala bez zarzutu. Czujnik wału wymieniony. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Nie chcę wymieniać na oślep a mechanik bezsilny. Zdarza się wyłączyć ESP chwilę po ruszeniu z miejsca. Może dodatkowo pomoże informacja iż potrafi falować na obrotach a zdarza się i dosyć mocno przygazować. Proszę o jakieś podpowiedzi, sugestie, gdyż robi się to już dość irytujące 😁

Offline

 

#2 2023-04-16 05:37:48

 thomas44

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2016-06-12
Posty: 9
Punktów :   
Silnik :: 1.6 SR APF
Moc [KM] :: 101
Rok :: 2000
Imię :: Tomek

Re: Golf 4 1.6sr gasnie podczas jazdy

Problem może leżeć w zasilaniu komputera. Niestety nic nie da sprawdzanie Vagiem- błędu nie będzie żadnego, ponieważ chwilowy brak zasilania uniemożliwia zapisanie błędu. . Oczywiście przekaźnik 109 w głównej tablicy przekaźników pod kierownicą, odpowiada za zasilanie komputera ale nie tylko. W silnikach 1,6SR (w moim przypadku APF) przekaźnik od zasilania komputera ma numer 30 i znajduje się pod maską. Okazuje się że problem z odpalaniem jest  spowodowany zimnymi lutami i brakiem styku więc raz się palą kontrolki EPC i Check po przekręceniu kluczyka, a raz nie i samochód nie odpala. Ja swój przekaźnik polutowałem i problem ustąpił. Oczywiście  proponuje kupić nowy, koszt niewielki a problem powinien się rozwiązać.Przekaźnik znajduje się pod maską w czarnej skrzyneczce w pobliżu przepływomierza.Po otwarciu skrzynki znajdziesz dwa przekaźniki o oznaczeniu 30 po lewej i  100 po prawej ,nas interesuje ten po lewej z oznaczeniem 30. Rozbierz go delikatnie i lutownicą popraw wszystkie połączenia pinów z płytką.
Jeśli chodzi o falowanie obrotów to w 90% powodem jest nieszczelnosć układu dolotowego,czyli dostawanie się do komory spalania powietrza ,które nie zostało zmierzone przez przepływkę. Najczęściej w tym modelu silnika "lewe powietrze" dostaje się na połączeniu kolektora dolotowego z głowicą.Znajdują się tam cztrery gumowe uszczelki,które na skutek czasu i wysokiej temperatury stają się twarde lub kruszeją tracąc swoje właściwości uszczelniające to połączenie."Lewe powietrze" zaburza optymalny skład mieszanki paliwowo - powietrznej , w którym na 1 kg spalonego paliwa przypada 14.7 kg powietrza (mieszanka stechiometryczna),sonda lambda w tej sytuacji wysyła do sterownika informację o zaburzonym składzie ,a sterownik dolewa paliwa .Skutek -falowanie obrotów.Innym newralgicznym miejscem nieszczelności są przewody podciśnienia, szczególnie przewód łączący kolektor z "serwem" czyli wspomaganiem hamulca.Przy wymianie uszczelek warto też zadbać o dokładne wyczyszczenie i zaadaptowanie przepustnicy.

Ostatnio edytowany przez thomas44 (2023-04-16 08:11:36)

Offline

 

#3 2023-04-16 05:51:27

 thomas44

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2016-06-12
Posty: 9
Punktów :   
Silnik :: 1.6 SR APF
Moc [KM] :: 101
Rok :: 2000
Imię :: Tomek

Re: Golf 4 1.6sr gasnie podczas jazdy

"Dzięki stary, naprawiłeś mi auto! Poprawiłem luty tak jak napisałeś i od miesiąca nie było problemu z odpaleniem! Dziękuje, temat do zamknięcia"     

To komentarz jednego z kolegów który zastosował się do moich wskazówek.

Ostatnio edytowany przez thomas44 (2023-04-16 08:15:19)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zaproszenia ślubne