Golf 4 Klub Polska

Golf 4 Klub Polska

Ogłoszenie


#1 2010-11-17 16:07:46

 generation

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

3320323
Skąd: pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 62
Punktów :   
Silnik :: 1.9 TDI
Moc [KM] :: 90
Rok :: 99

RĘczny Nie Łapie

Witam, mam taki problem:
Kupiłem golfa jakiś czas temu i miał tylko "ręczny" do zrobienia (dało się go zaciągnąć do końca z żadnym oporem i oczywiście nic nie "łapał").
Zdjąłem małą pokrywkę i naciągnąłem 2 linki od ręcznego bo byłe zupełnie luźne i nic nie łapały.
Wajcha juz do końca nie dała się naciągnąć lecz hamulca jak nie było tak nie ma.
Na zime zdecydowałem się wziąść się za to i to naprawić.

Jeśli ktoś spotkał się z czymś takim lub wie jak można to samemu naprawić to proszę o podpowiedź...

Offline

 

#2 2010-11-17 17:39:28

x50sr

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961035.gif

Zarejestrowany: 2010-09-08
Posty: 497
Punktów :   
Silnik :: BVR
Moc [KM] :: do pomiaru
Rok :: 2005-silnik

Re: RĘczny Nie Łapie

tłoczek ? co do reszty ale ja miałem taką sytuację i często sie to dzieje w tego typu hamulcu ręcznym
Przeważnie zapieka się sama dźwignia oraz wałek wewnątrz zacisku bo przecież hemulec ręczny działa mechanicznie a nie hydraulicznie a przełożenie siły na dźwignię ręcznego jest takie że tłoczek wysunie ale przez zapieczenie tej dźwigni nie cofa się spowrotem przez co klocki trzymają
Można to zrobić kupując zestaw refgeneracyjny do zacisków i rozebrać go całego łącznie z dźwignią hamulca ręcznego pod nią jest uszczelnienie chroniące przed brudem i kurzem jest ono wymienne :
Zdemontować je wyczyścić wałek wielowpustowy który tam jest nasmarować założyc uszczelnienie i powinno grać
Powodzenia naprawdę nie jest to trudne (podstawy) wystarczą
Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
nĂĄdrĹže na dažďovĂş vodu Ĺ ahy Zbiornik Na Wodę Deszczówkę Szambo Weidmannsruh Apartment fĂźr 2 bis 3 Personen